strona główna  Dzisiaj jest: strona główna
 
Zima i Narty na Słowacji "Pensjonat ONDRASZ" (Oferty Wczasów Zimowych Słowacja narty Oferta 2019)
 
miejscowość:
Tatry Wysokie (Oferty Zima)
kraj:
Słowacja Narty
region:
Zimowe Wyjazdy Narciarskie
zakwaterowanie:
Pensjonat
dojazd:
Dojazd własny 
wyżywienie:
bez wyżywienia
termin wyjazdu:
05.01.19 - 12.01.19
cena za osobę:
699 PLN
Terminy i ceny:


Typ wyjazdu:
Wczasy ze śniadaniami, Wczasy z wyżywieniem, hotel blisko wyciągów narciarskich, Wczasy Rodzinne, Wczasy w Górach, Wczasy Last Minute, Wyjazdy Narciarskie, Wczesna Rezerwacja, Promocje 2018, Słowacja Wczasy, Narty 2018, First Minute Oferty, Last Minute Oferty, Wczasy Zimowe 2018
Cena zawiera:
# noclegi
# śniadania - serwowane ( dopłata 140 zł/osoba/pobyt)
Płatne dodatkowo:
Taksa klimatyczna płatna na Słowacji: 1 EUR/doba
Ubezpieczenie KL, NNW + 50 PLN/pobyt
Ubezpieczenie SKI + 17 PLN/osoba/doba
Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/osoba/pobyt
OPIS OFERTY


Pensjonat: nowy pensjonat o b. dobrym standardzie położony w Starej Lesnej, oddalony 3,5 km od Tatrzańskiej Łomnicy i 33 km od przejścia granicznego w Łysej Polanie. Parking monitorowany.

W okolicy: w hotelu KONTAKT (1300 m od obiektu) znajduje się basen wraz z kompleksem witalnym (min.: tepidarium, łaźnia rzymska, lodowa sauna, „tatrzańska” sauna”, whirpool, inhalacje ziołowe i mentolowe, masaże). Do kompleksu termalnego AquaCity w Popradzie 14 km.

W obiekcie: restauracja/bar z kominkiem i TV-sat, mini WELLNESS (17 EUR/4 os./godz.): jacuzzi, fińska sauna; w obiekcie łącznie 8 pokoi i 3 apartamenty. W sąsiednim budynku znajduje się stylowa karczma.

Pokoje: 2-os. (+ dostawka) z łazienką, TV-sat i mini-barem. Ponadto 2 apartamenty 4-os. [sypialnia, pokój dzienny z TV, łazienka] i 1 apartament 6+2 [2 sypialnie, pokój dzienny z TV, łazienka].  Uwaga: wejście do jednego apartamentu 4-os. bezpośrednio z zewnątrz budynku. 

Wyżywienie: śniadania – serwowane. Wykupienie obiadokolacji: + 35 zł/1 posiłek.

Cena zawiera:
# noclegi
# śniadania - serwowane ( dopłata 140 zł/tydzień/osoba)

Cena nie zawiera:

# Taksa klimatyczna płatna na Słowacji: 1 EUR/doba
# Ubezpieczenie KL, NNW + 50 PLN/pobyt
# fundusz gwarancyjny
# Ubezpieczenie SKI + 17 PLN/osoba/doba

               
Tatry Wysokie (Oferty Zima)

Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest najwyżej położonym kurortem narciarskim na Słowacji. Goście mają gwarancję idealnie przygotowanych i zróżnicowanych pod względem stopnia trudności tras narciarskich. Zapewnia on doskonałe warunki zarówno dla początkujących jak i doświadczonych narciarzy. Tylko tu można zjechać z wysokości 2196 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu Tatr Wysokich, trasą o długości 6 km, pokonując ponad 1300 metrów różnicy poziomów!

Dzięki – rozpoczętym kilka lat temu – olbrzymim inwestycjom (ok. 50 milionów euro), skupionym na budowie i modernizacji infrastruktury narciarskiej oraz bazy noclegowej, alpejski standard zyskały całe Wysokie Tatry. Sam ośrodek Tatrzańska Łomnica oferuje 16 nowoczesnych wyciągów narciarskich, w tym gondole, kanapy 2-,4- i 6-osobowe oraz kolejkę naziemną. Przepustowość wszystkich wyciągów wynosi ponad 20 000 osób na godzinę, co wraz z bezdotykowym skipassem eliminuje kolejki do wyciągów.

Do użytku Państwa jest 6-osobowa kanapa z samozatrzaskową osłoną i podgrzewanymi siedzeniami. Nowością tego sezonu będzie zaś nowa 8-osobowa kanapa oraz naśnieżane trasy – niebieska i czerwona.
Duży, bezpłatny parking SKI IN – SKI OUT umożliwia parkowanie tuż przy stoku narciarskim i „wskoczenia“ w narty zaraz po wyjściu z auta. Pojemność parkingu wynosi 400 samochodów osobowych i 10 autobusów.

W tym sezonie kursuje po Tatrach także ekologiczny elektryczny skibus. Wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego bezpośrednio przy stacjach kolejek, szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami czy specjalny park dziecięcy Maxiland, w którym dzieci mogą korzystać z wygodnego ruchomego pasa do nauki jazdy – to kolejne niezbędne elementy komfortowego narciarskiego wypoczynku.

Rodziny z dziećmi najprzyjemniej spędzają czas w okolicy Čučoriedki. Dzieci mogą tam szusować na naśnieżonych niebieskich trasach. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć w barze àpres ski, skąd mogą obserwować swoje pociechy zjeżdżające po szerokim stoku. Warto wspomnieć, że dzieci do 6-go roku życia jeżdżą za darmo.

Miłośnicy ekstremalnych przeżyć doceniają najwyżej położoną i najbardziej stromą trasę narciarską na Słowacji, ale także inne atrakcje kurortu, jak jazda na sankach z Hrebienka (również nocna), skifom czy snowscoot. Niezapomniany przejazd wiszącą kolejką linową na Łomnicki Szczyt, skąd rozciąga się widok na monumentalną panoramę całych Tatr oraz możliwość uchwycenia najpiękniejszych chwil podczas pełnej atrakcji nocy na „dachu Słowacji” to kolejne obowiązkowe punkty programu łowców wrażeń.

Bezpośrednio na stokach czekają na narciarzy, snowboardzistów, jak i zwykłych turystów 2 stylowe restauracje górskie na stacji Start (1357 m n.p.m.) i Łomnickim Stawie (1751 m n.p.m.), Kawiarnia Dziadek (Kaviareň Dedo) na wysokości 2634 m n.p.m. i nowoczesne snow- i snack-bary.

Wielką atrakcją w Tatrach Wysokich jest Humno Pub, znajdujący się w pobliżu stacji 6-osobowej kanapy. Głównym atutem tej miejscówki, łączącej w sobie ofertę baru apres ski, restauracji, coctail baru i dyskoteki, jest niespotykany i awangardowy wygląd. Wewnątrz z pewnością przykuje uwagę zawieszony u stropu czarny Cadillac, którym jeździła Madonna, oraz prawdziwy ratrak będący unikalną i jedyną w swoim rodzaju DJ-ką.

Park Snow w Strbskim Plesie
oferuje 12 km urozmaiconych i dobrze przygotowanych tras narciarskich, czynnych do pierwszych dni maja. Ośrodek narciarski jest wysoko położony, dlatego sezon jest tu najdłuższy w Tatrach Wysokich na Słowacji. Strbskie Pleso znacznie zyskało na atrakcyjności po uruchomieniu nowej, sześcioosobowej kanapy. Możemy tu jeździć korzystając z tego samego karnetu, co w Tatrzańskiej Łomnicy.

Minusem jest na pewno fakt, iż wyciągi pracują tylko do 16.00 (oprócz jazdy nocnej).

Na główne tereny narciarskie Solisko zawiezie nas w 7 minut czteroosobowa kanapa. Stamtąd mamy dwie możliwości zjazdu: do dolnej stacji sześcioosobowego wyciągu krzesełkowego. Trasa o średnim stopniu trudności jest szeroka i liczy 1,3 km długości. Krzesełka są szybkie, a kolejki do wyciągu raczej się nie zdarzają. Możemy też jechać na dół, wtedy będziemy mieli do pokonania ponad 3 km. Mniej więcej w połowie drogi trasa się rozwidla, co daje nam dwie możliwości zajadu na sam dół.

Do wspomnianego rozwidlenia dojedziemy też z dołu szybkim wyciągiem talerzykowym. Do dyspozycji mamy również krótki wyciąg krzesełkowy starego typu.  Działa również krótki wyciąg talerzykowy dla dzieci oraz szkółka narciarska dla najmłodszych. Zdecydowana większość tras w Strbskim Plesie to nartostrady o średnim stopniu trudności, zadowolą nawet wymagających narciarzy.

Przy górnej stacji kolejki działa samoobsługowa restauracja z tarasem, a na dole restauracje i bary. Jest też duży parking, ale dość drogi. Dobrym rozwiązanie może być zostawienie samochodu na parkingu w centrum miejscowości (przy stacji kolejki) i dojazd bezpłatnym skibusem (kursuje co 10 minut).
Jednodniowy karnet dla dorosłych kosztuje 24 euro, 4 godziny – 20 euro, dla dzieci odpowiednio 17 i 14 euro.

Stary Smokowiec, Liptowska Ciepliczka
W Starym Smokowcu działa niewielki ośrodek narciarski Jakubowa Luka, łączna długość tras to niecałe 2,5 km, a najdłuższa ma 850 m. Trasy są łatwe, przeznaczone głównie dla początkujących narciarzy. Kolejka szynowa na Hrebienok jest raczej ofertą dla saneczkarzy (o tym dalej).
W Liptowskiej Ciepliczce mamy do dyspozycji 3,5 km tras, z czego dwie łatwe i dwie o średniej skali trudności, jedna z nich ma homologację FIS.

A może sanki?
Główną sportową atrakcją Starego Smokowca jest tor saneczkowy długości 2,6 km, prowadzący z góry Hrebienok do miasteczka. Możemy korzystać z własnych sanek lub wypożyczyć, mamy do wyboru amatorskie i szybkie – sportowe.

Na start wjedziemy kolejką szynową, obowiązuje wspólny karnet lub pojedyncze bilety. Tor szybki, więc trzeba uważać, zwłaszcza na początku. Wrażenia są spore, zwłaszcza na sportowych sankach. Dodatkowym zagrożeniem są turyści (głównie z Polski), którzy wchodzą pieszo na górę po torze.

Co jeszcze można robić?

W Wysokich Tatrach nie brak również atrakcji poza nartami i sankami. Codziennie organizowane są jakieś imprezy, każdego dnia inna, jak np. nocne jazda na sankach, wyprawa w góry, testowanie win. Największą popularnością cieszą się jednak kąpieliska termalne i aquaparki

Ogromne, bardzo nowoczesne kąpielisko termalne znajduje się w Popradzie (15 minut jazdy ze Smokowca), czynne do 22.00 . Serdecznie polecamy hotele w tatrzańskiej łomnicy. Hotel Hutnik *** i Hotel Titris ****. Polecamy całkiem spory Aquapark w hotelu Titris Odborar w Tatrzańskiej Łomnicy.

Tatrzańskie kurorty

Tatrzańska Łomnica wraz z okolicznymi osadami oraz Smokowce (Górny, Dolny, Nowy i Stary) plus sąsiednie miejscowości tworzą jeden organizm miejski Wysokie Tatry. Centrum administracyjnym miasta jest Stary Smokowiec. Jest to najstarsza osada tatrzańska, początki zorganizowanej turystyki sięgają końca XVIII w. W 1804 r. wybudowano reprezentacyjny Grand Hotel, który dziś jest ważnym punktem w panoramie miasta. W Starym Smokowcu zachowało się sporo starych hoteli i pensjonatów, teraz już odnowionych, nowa architektura również dopasowuje się do eleganckiego, trochę staroświeckiego klimatu miasta.

Całe Wysokie Tatry liczą zaledwie 5 tys. stałych mieszkańców, wszystko więc jest tu podporządkowane turystyce i prezentuje dobry standard. W Starym Smokowcu jest sporo restauracji, kawiarni, cukierni, zwłaszcza te ostatnie wydają się być specjalnością miasteczka.

Tatrzańska Łomnica, która nazwę zawdzięcza szczytowi Łomnica, ponoć najpiękniejszemu w Tatrach, jest tylko trochę młodsza od Starego Smokowca. W 1905 r. zbudowano tu górujący nad nią Grand Hotel Praga. Szybki rozwój letniska przypada na lata międzywojenne, nowy impuls spowodowało budowa kolejki na Łomnicę w latach 1937-1940.

Klimat i architektura są zbliżone do Starego Smokowca.

Strbske Pleso (Szczyrbskie Jezioro) jest jedyną tatrzańską miejscowością o charakterze alpejskim. Dzięki wysokiemu położeniu 1315-1385 m npm. Sezon narciarski jest tu bardzo długi, nawet do drugiego tygodnia maja.

Wyjątkowy urok tego miejsca jest skutkiem wyjątkowego położenia, wysoko w górach, nad dużym górskim jeziorem, ze wspaniałymi widokami na szczyty Krywania, Soliska i Rys. Jest to ośrodek wysokiej klasy z dobrze rozwinięta infrastrukturą turystyczną, m.in. hotele Spa, w tym hotel Kempiński
.
Tat
rzańska Łomnica, Smokowce i Strbske Pleso są połączone kolejką górską, która kursuje dość często i umożliwia szybką komunikację.

Ceny na Słowacji

Po wprowadzeniu na Słowacji euro wielu Polaków wystraszyło się wysokich cen i zrezygnowało z wyjazdu na narty do tego kraju. Dość powszechna jest opinia, że Słowacja jest droga. Wzrost cen wiązał się nie tyle z samym przyjęciem przez naszych sąsiadów europejskiej waluty, co ze spadkiem wartości złotówki. Mimo to Słowacja nie jest droga.

Ceny w restauracjach
, pubach, barach są zbliżone do polskich. Pensjonaty i hotele, zwłaszcza te lepsze mają bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do polskich. Karnety są natomiast dość drogie. Słowacy jednak wyspecjalizowali się w rozmaitych pakietach i zniżkach, rezerwując miejsce w hotelu, często otrzymamy zniżki do na karnety i do Aquaparku

Najbardziej opłaca się kupić pakiet typu: nocleg, wyżywienie, karnet plus zniżki na inne usługi. W 2009 r. w ferie za pobyt sześciodniowy osoby dorosłej z 2 dzieci w trzygwiazdkowym hotelu z wyżywieniem zapłaciłem 165 euro. W 2010 r. pobyt dwóch osób (jedna ze zniżka dla dzieci) w hotelu tej samej klasy (z basenem), dwoma posiłkami i sześciodniowymi karnetami na wszystkie ośrodki kosztował 400 euro w lutym.


Tatry Słowackie to jedyny obszar w kraju o krajobrazie alpejskim, sięgający 2655 m n.p.m. na szczycie Gelrachu. Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy lubią podziwiać scenerię zaśnieżonych gór, będą zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji. Do dyspozycji narciarzy jest około 900 wyciągów oraz 30 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 400 tys. osób/godz. Na Słowacji znajduje się 20 większych, 40 średnich i 250 mniejszych ośrodków narciarskich. Co roku przybywają nowe, sztucznie zaśnieżane stoki, poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.

 

Bardzo atrakcyjne jest narciarstwo zjazdowe po stokach Zachodnich, Wysokich i Niskich Tatr, Małej i Wielkiej Fatrze połączone z kąpielami w basenach termalnych w Beszeniowej, Oravicach lub w nowopowstałych aquaparkach w Popradzie i Tatralandii koło Liptowskiego Mikulasza.


Słowacja oferuje również wspaniałe warunki do uprawiania turystyki zimowej, narciarstwa biegowego, skitouringu oraz snowboardingu. Zadowoleni będą również miłośnicy sportów ekstremalnych takich jak: skialpinizm, paragliding, bungee jumping i innych.


Urozmaiceniem oferty zimowej są nowe nietradycyjne sporty takie jak: skijöring - jazda na saniach z psim zaprzęgiem, chodzenie na tzw. rakietach śnieżnych, czy wspinanie się po lodowcach tylko z przewodnikiem górskim.


Dla zmęczonych narciarzy i turystów dużą przyjemnością będą spacery po odrestaurowanych starówkach w większości słowackich miast lub typowych wioskach górskich. Podczas niesprzyjającej pogody można odwiedzić przepiękne jaskinie, liczne zamki i galerie. Dodatkowym atutem dla wygłodniałych narciarzy są specjały kuchni regionalnych podawane w typowych słowackich restauracjach.


Od roku 2003 słowackie centra narciarskie podzielone zostały na 5 kategorii. Najwięcej, pięć gwiazdek, otrzymały ośrodki: Jasna - Niskie Tatry, Park Snow Sztrbskie Pleso, Park Snow Donovaly, Snow Paradise Wielka Racza oraz Relax Center Plejsy.


tagi:

 Narty w słowackich Wysokich Tatrach, Słowacja, narty
, Wysokie Tatry, Tatrzańska Łomnica, Smokowiec,
Strbske Pleso, Poprad Narty. Słowacja. Wysokie Tatry
. Strbske Pleso, Tatrzańska Łomnica, Jasna Chopok,
Tatrzańska Łomnica, Strbske Pleso, Stary Smokovec,
narty - snowboard, Słowacja ośrodki narciarskie na
Słowacji: Jasna Chopok, Tatrzańska Łomnica, Strbske
Pleso, Stary Smokovec, narty - snowboard, Narty,
snowboard, słowacja, Jasna, Chopok, Tatrzańska
Łomnica, Strbske Pleso, Stary Smokovec

 


Zimowe Wyjazdy Narciarskie

Zima Narty Sezon 2012/2013 Tatry Wysokie, Zima 2012/2012. Narty Wysokie Tatry. Narty Słowacja. Wyjazdy narciarskie ! Narty Chopok ! Tanie wyjazdy narciarskie. Baza ofert narciarskich. Ferie zimowe. Słowacja - oferty wyjazdów na zimę, hotele, apartamenty, noclegi, stacje narciarskie i wyciągi, free ski, narty i snowboard. Narty z karnetem Słowacja - ferie zimowe - tanie wyjazdy na narty

Tatry Wysokie zmieniają się na zimę 2013

Dotychczasowe, już mocno wysłużone krzesełka, nabrały świeżości wraz z nową skórzaną tapicerką. To jednak nie koniec udogodnień.

Dotychczasowe kasy przy dolnej stacji kolejki gondolowej zostały przeniesione w pobliże parkingu. Dzięki temu można zakupić karnet zaraz po wyjściu z auta, bez konieczności omijania zjeżdżających narciarzy i snowboardzistów.

Prawdziwym hitem tegorocznego sezonu ma być natomiast największy bar Apres-ski na Słowacji, który stanął przy dolnej stacji kolejki. W środku oprócz dobrej muzyki, można skosztować również dań z poszerzonej oferty. A jak już mowa o gastronomii, to nie można pominąć rozbudowy stacji pośredniej kolejki gondolowej, gdzie znalazło się miejsce na stylową restaurację Burger Restaurant z tarasem.

Darmowy transport na miejscu dla posiadaczy skipassów oraz karty TATRY Card zapewni Regionalna Organizacja Turystyczna Vysoke Tatry. Sfinansuje ona łącznie cztery skibusy: dwa na Jeziorze Szczyrbskim (Štrbské Pleso), które będą odjeżdżały z centralnego parkingu bezpośrednio do ośrodka, jeden na trasie między osiedlem Tatrzańskie Zręby przez Smokowce do Tatrzańskiej Łomnicy (bezpośrednio do ośrodka).

Nowością będzie kursujący kilka razy dziennie skibus na trasie między Tatrzańską Łomnicą a miejscowością Tatrzańskie Matliare. Dostępny będzie również transport na trasie Poprad – Tatrzańska Łomnica przez Wielką Łomnicę i Starą Leśną oraz wieczorna linia Poprad – Stary Smokowiec – Tatrzańska Łomnica – Stara Leśna – Wielka Łomnica – Poprad.

 


Słowacja, pokryta zimą śniegiem, zachęca chodziarzy do wędrówek pięknymi łąkami, dolinami, pełnymi tajemniczości zaułkami.
Bardzo dobre warunki do
uprawiania narciarstwa biegowego są w Tatrach Wysokich na Sztyrbskim Plesie na Stoku Snów oraz w okolicach Tatrzańskiej Łomnicy. Uprawiać chodziarstwo można naturalnie także w każdym innym większym ośrodku narciarskim np. PARKSNOW Donovaly, Jasna Niskie Tatry, Vratna, SKIPARK Ružomberok, Jasenska Dolina, Roháče – Spálená Dolina,  Šachtičky przy Bańskiej Bystrzycy


Bardzo dobre tereny dla
chodziarzy, które oferują  80 km szlaków biegówkowych znajdują się na Skalce przy Kremnicy (certyfikat FIS). Jako kolejne można jeszcze wspomnieć: Králiky, Chôjnicę przy Prievidzy, Vršatec przy Dubnicy nad Wagiem, Doľany (Trnava), Látky-Detvianską Hutę, Dolny Kubín, Závažną Porubę, Hybe, Štrbę oraz Dobšinę.

Do niepowtarzalnych należą
przejścia po graniach górskich, które oferują przepiękne widoki okolic:

Polecane 
trasy trudne lub średnio-trudne:

 • granią główną Tatr Niskich (Vernár-Pusté Pole-Kráľova hoľa-Korytnica)

 • granią główną Fatry Wielkiej (Turecká-Krížna-Ružomberok)

 • granią główną Fatry Małej (Vrátna-Fačkovské sedlo)

 • granią główną Beskidów Orawskich i Kisuckich (Sihelné-Pilsko-Veľká Rača-Krásno nad Kysucou)

 • graniami Rudogórza Słowackiego (Dobšinská ľadová jaskyňa-Sihla)

Polecane trasy łatwiejsze:

 • granią główną Karpat Małych (Smolenice-Bratislava-Rača)

 • granią główną Magury Orawskiej (Námestovo-Zázrivá)

 • granią główną Gór Kremnickich (Malý Šturec-Hronská Dúbrava / Krahule-Turček-Skalka-Králiky)

 • granią główną Magury Spiskiej (Ždiar-Kamienka)

 • graniami Pienin oraz Wyrzyną Lubowniańską (Červený Kláštor-Eliášovka-Stara Lubownia)

Szlaki biegowe - Tatry Wysokie

 • Na Sztybskim Plesie jest utrzymywanych 5 km szlaków biegowych, przewyższenie maksymalne wynosi 135 m, trudność szlaku: średnio-trudna

 • Łomnica Tatrzańska na Kolbisku znajduje się tu utrzymywany 3,5 długi szlak przy boisku do piłki nożnej (podczas dobrych warunków śniegowych), przewyższenie maksymalne wynosi 38 m, trudność: lekka

 • Nowe trasy dla chodziarzy w Łomnicy Wielkiej, na terenie pola golfowego Black Stork o długości 1,5 km; 1,5 km; 1 km, które są nawzajem połączone, przewyższenie maksymalne wynosi 50 m, trudność: trasa łatwa.

 • łatwa.Tagi: narty, wyciągi, stoki narciarskie, Polska, Słowacja, Czechy, Najlepsze wyciągi, ośrodki i stoki narciarskie: Polska, Czechy, Słowacja. Jeśli narty to tylko z dagatravel.pl 2013, Narty Polska, Narty Słowacja, Narty Czechy - wyciągi, ośrodki i stoki narciarskie

Strona główna     O LookofTravel     Zasady rezerwacji     Dokumenty     Kontakt     Sylwester 2014/2015     Sylwester Słowacja
Biuro Podróży LookofTravel  e-mail: rezerwacje@dagatravel.pl   Dla tel. komórkowych: 506-658-126,  tel/fax: 32-238 87 05
Informacje lub ceny opublikowane na www.sylwester-slowacja.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.